Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Baricska Csárda – Balatonfüred

Egy 200 éves csárdáról beszélünk, Balatonfüreden, balatoni panorámával egy domboldalon. A hangulat adott, szekér a parkolóban, a kerthelységben hétvégén cigányzene, bent mintha egy vályogházban lennénk. Minden autentikus. Ahogy Gazsi Attila tulajdonos fogalmazott, hazai ízek, magyar pillanatok, kistermelőktől beszerezve, ami csak lehet, de véletlenül sem elutasítva a XXI. századi konyhatechnikát és az új látásmódot. Ebben pedig Ruprecht László kreatív séf áll rendelkezésére, aki több étteremben is kreatívkodik (Walter étterem, Chianti étterem), na meg nem mellékesen a Stílusos Vidéki Éttermiség elnöke. Ma ő az időszakos főzőpartnerem.

Az előétel: Zsírjában sült libamájmáj bodzás hagymasalátával

Máj, libamáj. Nagyon egyszerű az elkészítés, tényleg. Egy nagyobb adag zsír a lábosba és szépen mindent feldarabolva beledobálunk, hagyma, fokhagyma, kakukkfű, rozmaring, babérlevél. Majd hopp, bele a máj. A kis salátánk, az lilahagyma borecettel és bodzaszörppel. Mellé pirítunk kenyeret, tényleg pikk-pakk kész is.

A főétel: Nyúlcomb vadasan petrezselymes zsemlegombóccal

Első lépés a nyulat feldobjuk kis vajon, hogy kaphasson kis kérget. Utána a sok-sok zöldséget feldarabolva a nyúlból kiolvadt kis zsírba beledobáljuk és főzzük. Közben készül a petrezselymes zsemlegombóc. Ebben semmi extra nincsen, zsemle darabkákat vajon, olajon megpirítjuk kicsit, majd keverőtálba tesszük. Rá a hagyma, petrezselyem, tojás, liszt, kis víz. Készrefőzzük majd rápirítünk még egy kicsit. Közben a zöldségek már jól megfőttek. Vizet vagy alaplevet rá, bele a nyúl és tálalunk is. Igazán ez sem bonyolult, igazi csárda hangulat és nagyon ízletes.

A desszert: Túrógombóc házi baracklekvárral és tejföllel

Hát mi más is lehetne egy csárdában a desszert, ha nem túrógombóc. Minden sallang nélkül. A házi baracklekvár annyira az, hogy az üzletvezető anyukája rakta el. A morzsa rozskeksz összetörve. Tökéletes és egyszerű.

A recepteket megtalálhatjátok a www.lifenetwork.hu oldalon. Egy próbát mindenképpen megér, hátha az otthonunkba varázsolhatunk pár Michelin-csillagot.

0 Tovább

Onyx étterem, Spirit Hotel - Sárvár

Sárvári Spirit Hotel Thermal Spa Magyarország legjobb wellness és gyógyszállodája. Ez egy kijelentés. Nem tőlem származik, több szakmai díjjal alá tudják támasztani ezt a tényt. Sőt, voltak ők már Európa legjobb spa szállodája is. Bevallom, mikor megérkezünk, ez evidenssé vált számunkra, minden olyan nagyon rendben van, hogy minden elvárás mellé egyből kerül egy képzeletbeli pipa. Első ránézésre. Na irány a konyha, Borda Attila a mai idegenvezető, a Spirit Hotel Onyx éttermének a séfe, mesterszakácsa.

Az Előétel: Vörös tonhal, lenolajjal, salátákkal és fekete ribizli ecettel

Már a legelején bemutatkozom Attilának, a szakácssapka levétele után egyből nyakon öntöm egy deci olajjal a nem éppen olcsó vörös tonhalat. Csak pár csepp is elég lett volna, na mindegy. Olyan alapanyagokkal főzünk, hogy csak ámulok, minden trópusi, vagy legalább ritkaságszámba menő. Egy könnyed saláta 20 féle hozzávalóval, gyümölcsökkel zöldségekkel és a már említett nagyon drága tonhallal.

A Leves: Paradicsomos gazpacho, buffala mozarellával

Az előételhez képest a leves egy egyszerű meleg szendvicsnek tűnhet. Nyilván nem az, a bivaly mozzarella, a konzumé leves, mind arról árulkodik, hogy nem egy sima gazpacho készül. Meglepetésként, még az is kiderül, hogy ez az egyik kedvence a séfnek.  

A Főétel: rozéra sült őzfilé, tökpürével, levendulás áfonyamártással

A vadhúshoz nekem mindig kicsit furcsa szokásként jelent meg a lekvár, mármint még kölyök koromban. Mára már - nagyjából - sikerült megértenem, akárcsak a vörösbor esszenciáját, de az élvezeti faktort még a képzeletbeli 10-es skálán csak egy olyan jó ötösre tudnám tenni. Ezt muszájnak tartottam bevallani. Szóval a vadhús nyilván eszeveszettül nemes hús, főleg hogy filé, a tökpüré köretként frappáns, nem beszélve a lekváros áfonyás mártásról. Egész jó zárása ez a napunknak. 

A recepteket megtalálhatjátok a www.lifenetwork.hu oldalon. Egy próbát mindenképpen megér, hátha az otthonunkba varázsolhatunk pár Michelin-csillagot.

0 Tovább

Attila étterem, NaturMed Hotel Carbona - Hévíz

Igazi magyar ízek. Egy nagyon nagy hotelben. Wellness és hát a Hévízi-tó. Nem is kérdés miért járnak rengetegen ide, Hévízre. Attila étterem 2014-ben a Magyar Termék Nagydíjat kapta a szolgáltatásukra, mint termék. Kicsit más étterem ez, mint az eddigiek, mégiscsak egy 265 szobás szállodát lát el. Na, menjünk főzni!

A Leves: Göcsei vargánya gulyásleves

Egy igazán finom és egyszerű leves. Sok zöldség, friss gomba, burgonya és a reszőke. Tojás és liszt, semmi más. igaz többen csipetke tésztának vagy gyúrt tésztának ismerik. A legvégén kerül bele a gomba és a reszőke.

A Főétel: Savanyú füstölt csülök, medvehagymás dödöllével

A legfontosabb: a medvehagyma a séfünk keze munkája. Dominál is az ételben. Ez is egy igazán magyaros, nem éppen nagyon bonyolult étel. De a dödöllét elkészíteni, na az azért melós. A csülök finom, a tejszines - azt hiszem nevezhetem ragunka - ragunk is remek, friss zöldséges. Szóval nagyon jó, tájházi íz.

A Desszert: Őszibarack varázslat

Azt írtam az előbb, hogy a főétel nem volt bonyolult. Na, a desszert sem az. Őszibarack, karamell, dió és fagyi. Őszibarackot átpörgetjük a karamellen. És igazából kész is. Még egy kis karamell a tányér aljára, némi dió, lekvár, tetejére vaníliafagyi. Ennyi.

Mindenképpen nagy köszönet: Barcza Zoltán konyhafőnök-helyettesnek, Dr Lukács Ferenc vezérigazgató úrnak és Zámbó Tibor vendéglátás igazgatónak.


A recepteket megtalálhatjátok a www.lifenetwork.hu oldalon. Egy próbát mindenképpen megér, hátha az otthonunkba varázsolhatunk pár Michelin-csillagot.


0 Tovább

Restaurant

blogavatar

Megmutatjuk Magyarország legmenőbb éttermeit. Látványműsor finom ételekkel, jó receptekkel, érdekes sztorikkal. A vezető séf elkészíti azt az ételsort, amely leginkább reprezentálja az éttermet. Főzés közben a főpincér vagy a tulajdonos bemutatja a vendéglőt. A műsorvezető, Rideg Richárd folyamatosan jelen van. Sokat kérdez, picit kotnyeleskedik, de ami a legfontosabb: segít lefordítani a professzionális konyha nyelvezetét a gasztronómia iránt érdeklődőknek.

Utolsó kommentek